Race No Race Time Race Type Event Crew 1 Club 1 Crew 2 Club 2 Crew Win Club Win Next Race Won By
101 15:10:00 F 2- 34 Trent Rowing Club ( Cardon ) 37 Burton Leander Rowing Club ( BUL-RICHARDS-2 ) 34 Trent Rowing Club ( Cardon ) 0 1.5 L
102 15:14:00 F W.J14.4x+ 31 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-JOHNSON ) 32 North Staffordshire Rowing Club ( Holland-2 ) 31 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-JOHNSON ) 0 4 L
103 15:18:00 F W.J14.1x 156 Birmingham Rowing Club ( BIR-CSOSZ ) 160 Thames Scullers ( THS-TORRANCE ) 156 Birmingham Rowing Club ( BIR-CSOSZ ) 0 2 L
104 15:22:00 F J16.2x 72 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-MORGAN ) 74 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-RAINBOW-3 ) 72 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-MORGAN ) 0 1 L
105 15:26:00 F W.J15.1x 151 Burton Leander Rowing Club ( BUL-HIRONS ) 155 Thames Scullers ( THS-FRANCIS-2 ) 155 Thames Scullers ( THS-FRANCIS-2 ) 0 0.5 L
106 15:30:00 F W 4x- Band 2 12 Leeds University Boat Club ( LDU-MURPHY ) 14 Leeds University Boat Club ( LDU-PARFITT ) 14 Leeds University Boat Club ( LDU-PARFITT ) 0 EASILY
107 15:34:00 F W 4x- Band 1 10 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-RAINBOW ) 11 Thames Scullers ( THS-WHITE-3-2 ) 11 Thames Scullers ( THS-WHITE-3-2 ) 0 4 FEET
1 08:30:00 QF J16.1x 126 Gloucester Rowing Club ( GLR-FOWLER ) 127 Ancholme Rowing Club ( ANC-DENTON ) 127 Ancholme Rowing Club ( ANC-DENTON ) 23
2 08:34:00 QF W.J15.2x 83 Stourport Boat Club ( Scratched-STP-WORSLEY ) 84 Gloucester Rowing Club ( GLR-ANDERSON ) 84 Gloucester Rowing Club ( GLR-ANDERSON ) 25
3 08:38:00 QF W.J16.2x 78 Gloucester Rowing Club ( GLR-DAVIES ) 79 Stourport Boat Club ( STP-WILKINSON ) 78 Gloucester Rowing Club ( GLR-DAVIES ) 27
4 08:42:00 QF J15.1x 131 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-DUNN ) 132 Leicester Rowing Club ( LER-GUNDLE ) 132 Leicester Rowing Club ( LER-GUNDLE ) 29
5 08:46:00 QF J15.1x 134 North Staffordshire Rowing Club ( Snape ) 135 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-FOODY ) 135 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-FOODY ) 30
6 08:50:00 QF W.J17.2x 71 Leicester Rowing Club ( LER-GOUGH ) 72 Ancholme Rowing Club ( ANC-GLOVER ) 71 Leicester Rowing Club ( LER-GOUGH ) 31 5 L
7 08:54:00 QF W.J17.2x 73 North Staffordshire Rowing Club ( Chell ) 74 Burton Leander Rowing Club ( BUL-LIDDINGTON ) 73 North Staffordshire Rowing Club ( Chell ) 31 Distance
8 08:58:00 QF W.J17.2x 75 North Staffordshire Rowing Club ( Sheldon-2 ) 76 Pengwern Boat Club ( PGN-THOMAS ) 76 Pengwern Boat Club ( PGN-THOMAS ) 32 4 L
9 09:02:00 SF J14.1x 137 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-RAINBOW ) 138 Burton Leander Rowing Club ( BUL-BOYVADAOGLU ) 137 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-RAINBOW ) 43 distance
10 09:06:00 SF MasF.1x 115 City of Cambridge Rowing Club ( CAM-Tollett(G) ) 116 Leicester Rowing Club ( LER-CLARK(F) ) 116 Leicester Rowing Club ( LER-CLARK(F) ) 44 3 L
11 09:10:00 SF W.J18.2x 68 Leicester Rowing Club ( LER-KIRK-2 ) 69 Burton Leander Rowing Club ( BUL-WENHAM ) 68 Leicester Rowing Club ( LER-KIRK-2 ) 45 3.5 L
12 09:14:00 SF W.MasC.2x 52 Leicester Rowing Club ( LER Pulford(E) ) 53 Ancholme Rowing Club ( Scratched-ANC-HEDGES(C) ) 52 Leicester Rowing Club ( LER Pulford(E) ) 46 rowed over
13 09:18:00 SF J17.1x 122 Leicester Rowing Club ( LER-SHERMAN ) 123 Burton Leander Rowing Club ( BUL-GENCHEV ) 122 Leicester Rowing Club ( LER-SHERMAN ) 47 4.5 L
14 09:22:00 SF J17.1x 124 Leicester Rowing Club ( LER-BRADSHAW ) 125 Gloucester Rowing Club ( GLR-RYDER ) 124 Leicester Rowing Club ( LER-BRADSHAW ) 47 3.5 L
15 09:26:00 SF Op 1x Band 3 102 Birmingham Rowing Club ( BIR-NASH ) 103 Birmingham Rowing Club ( BIR-HOUGHTON ) 103 Birmingham Rowing Club ( BIR-HOUGHTON ) 48 Distance
16 09:30:00 SF Op 1x Band 3 104 Birmingham Rowing Club ( BIR-REEVES ) 105 Derwent Rowing Club ( DEW-ELLERSHAW ) 105 Derwent Rowing Club ( DEW-ELLERSHAW ) 48 RE-NAMED AS RACE 29A 3.5L
17 09:34:00 SF Op 1x Band 2 98 Bradford Amateur Rowing Club ( Hudman 1x ) 99 North Staffordshire Rowing Club ( Haynes ) 98 Bradford Amateur Rowing Club ( Hudman 1x ) 49 Distance
18 09:38:00 SF Op 1x Band 2 100 Birmingham Rowing Club ( BIR-HOTHI ) 101 Trent Rowing Club ( EBell ) 101 Trent Rowing Club ( EBell ) 49 1 L
19 09:42:00 SF Op 1x Band 1 94 Derwent Rowing Club ( DEW-GLEDHILL ) 95 Leicester Rowing Club ( LER-BOWLES ) 94 Derwent Rowing Club ( DEW-GLEDHILL ) 50 2 L
20 09:46:00 SF Op 1x Band 1 96 Nottingham Rowing Club ( Scratched-NRC-DOMINIQUE ) 97 Warwick Boat Club ( WAR-LUCEY ) 97 Warwick Boat Club ( WAR-LUCEY ) 50
21 09:50:00 SF W.J14.2x 88 Stourport Boat Club ( STP-DAVIS ) 89 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-SMITH ) 88 Stourport Boat Club ( STP-DAVIS ) 51 Distance
22 09:54:00 SF W.J14.2x 90 Burton Leander Rowing Club ( BUL-MOORBY ) 91 North Staffordshire Rowing Club ( Scratched-Phillips ) 90 Burton Leander Rowing Club ( BUL-MOORBY ) 51
23 09:58:00 SF J16.1x 127 Ancholme Rowing Club ( ANC-DENTON ) 128 North Staffordshire Rowing Club ( Yates-2 ) 128 North Staffordshire Rowing Club ( Yates-2 ) 52 Distance
24 10:02:00 SF J16.1x 129 Stourport Boat Club ( STP-PALMER ) 130 Leicester Rowing Club ( LER-BROWN ) 130 Leicester Rowing Club ( LER-BROWN ) 52 4.5 L
25 10:06:00 SF W.J15.2x 84 Gloucester Rowing Club ( GLR-ANDERSON ) 85 Pengwern Boat Club ( PGN-MCGOLDRICK ) 84 Gloucester Rowing Club ( GLR-ANDERSON ) 53 Distance
26 10:10:00 SF W.J15.2x 86 Burton Leander Rowing Club ( BUL-PEPPERELL ) 87 Pengwern Boat Club ( PGN-PARSONS ) 87 Pengwern Boat Club ( PGN-PARSONS ) 53 2.5 L
27 10:14:00 SF W.J16.2x 78 Gloucester Rowing Club ( GLR-DAVIES ) 80 Burton Leander Rowing Club ( BUL-MILLAR ) 80 Burton Leander Rowing Club ( BUL-MILLAR ) 54 1.75 L
28 10:18:00 SF W.J16.2x 81 Gloucester Rowing Club ( GLR-TOPHAM ) 82 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-UTTLEY-2 ) 81 Gloucester Rowing Club ( GLR-TOPHAM ) 54 Distance
29 10:22:00 SF J15.1x 132 Leicester Rowing Club ( LER-GUNDLE ) 133 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-APPS ) 132 Leicester Rowing Club ( LER-GUNDLE ) 55 3 L
30 10:26:00 SF J15.1x 135 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-FOODY ) 136 Gloucester Rowing Club ( GLR-HUTCHINSON ) 135 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-FOODY ) 55 Gloucester Scratched-ROW OVER
31 10:30:00 SF W.J17.2x 71 Leicester Rowing Club ( LER-GOUGH ) 73 North Staffordshire Rowing Club ( Chell ) 71 Leicester Rowing Club ( LER-GOUGH ) 56 Distance
32 10:34:00 SF W.J17.2x 76 Pengwern Boat Club ( PGN-THOMAS ) 77 North Staffordshire Rowing Club ( Hall ) 77 North Staffordshire Rowing Club ( Hall ) 56 3.5 L
33 10:38:00 F J13.1x 140 Stourport Boat Club ( STP-DAWE ) 141 Derwent Rowing Club ( DEW-HALL ) 141 Derwent Rowing Club ( DEW-HALL ) 0 4 L
34 10:42:00 F MasD.1x 120 Burton Leander Rowing Club ( BUL-KIRBY ) 121 Warwick Boat Club ( WAR-SIDAWAY ) 121 Warwick Boat Club ( WAR-SIDAWAY ) 0 4.5 L
35 10:46:00 F MasE.1x 118 Hollowell Scullers ( Tim Fenemore ) 119 Loughborough Boat Club ( LBR-TARGETT ) 118 Hollowell Scullers ( Tim Fenemore ) 0 4.5 L
36 10:50:00 F W.J13.2x 92 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-UTTLEY ) 93 Stourport Boat Club ( STP-ASTON ) 92 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-UTTLEY ) 0 2.5 L
37 10:54:00 F W 2x Band 2 43 Derby Rowing Club ( DBY-ROUKE ) 44 Birmingham Rowing Club ( BIR-ARISTIZÁBAL GUTIÉRREZ ) 43 Derby Rowing Club ( DBY-ROUKE ) 0 2 L
38 10:58:00 F W 2x Band 1 41 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-NIX ) 42 Warwick Boat Club ( WAR-MALCOLM ) 42 Warwick Boat Club ( WAR-MALCOLM ) 0 3.5L
39 11:02:00 F J14.4x+ 16 North Staffordshire Rowing Club ( Scratched-McCarthy ) 17 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-THOMAS ) 0 ( ) 0 scratched
40 11:06:00 F Mx.4x- 14 Trent Rowing Club ( TRT-BIRSAN ) 15 Gloucester Rowing Club ( GLR-BURT ) 14 Trent Rowing Club ( TRT-BIRSAN ) 0 3 L
41 11:10:00 F Mx.8+ 3 Warwick Boat Club ( WAR-WITT ) 4 Loughborough Boat Club ( LBR-HAINES ) 3 Warwick Boat Club ( WAR-WITT ) 0 Distance
42 11:14:00 F W.8+ 1 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-STEVENS-2 ) 2 Stourport Boat Club ( STP-DIMAMBRO-2 ) 1 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-STEVENS-2 ) 0 1.25 L
43 11:18:00 F J14.1x 137 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-RAINBOW ) 139 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-ARMSON ) 139 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-ARMSON ) 0 0.5 L
44 11:22:00 F MasF.1x 116 Leicester Rowing Club ( LER-CLARK(F) ) 117 Burton Leander Rowing Club ( BUL-WESTWOOD(F) ) 117 Burton Leander Rowing Club ( BUL-WESTWOOD(F) ) 0 2.5 L
45 11:26:00 F W.J18.2x 68 Leicester Rowing Club ( LER-KIRK-2 ) 70 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-JAMES ) 70 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-JAMES ) 0 1.75 L
46 11:30:00 F W.MasC.2x 52 Leicester Rowing Club ( LER Pulford(E) ) 54 Stourport Boat Club ( STP-DANBY(E) ) 52 Leicester Rowing Club ( LER Pulford(E) ) 0 2 L
47 11:34:00 F J17.1x 122 Leicester Rowing Club ( LER-SHERMAN ) 124 Leicester Rowing Club ( LER-BRADSHAW ) 122 Leicester Rowing Club ( LER-SHERMAN ) 0
48 11:38:00 F Op 1x Band 3 103 Birmingham Rowing Club ( BIR-HOUGHTON ) 105 Derwent Rowing Club ( DEW-ELLERSHAW ) 103 Birmingham Rowing Club ( BIR-HOUGHTON ) 0 Distance
49 11:42:00 F Op 1x Band 2 98 Bradford Amateur Rowing Club ( Hudman 1x ) 101 Trent Rowing Club ( EBell ) 101 Trent Rowing Club ( EBell ) 0 3.75 L
50 11:46:00 F Op 1x Band 1 94 Derwent Rowing Club ( DEW-GLEDHILL ) 97 Warwick Boat Club ( WAR-LUCEY ) 94 Derwent Rowing Club ( DEW-GLEDHILL ) 0 4.5 L
51 11:50:00 F W.J14.2x 88 Stourport Boat Club ( STP-DAVIS ) 90 Burton Leander Rowing Club ( BUL-MOORBY ) 88 Stourport Boat Club ( STP-DAVIS ) 0 4 L
52 11:54:00 F J16.1x 128 North Staffordshire Rowing Club ( Yates-2 ) 130 Leicester Rowing Club ( LER-BROWN ) 130 Leicester Rowing Club ( LER-BROWN ) 0 2.75 L
53 11:58:00 F W.J15.2x 84 Gloucester Rowing Club ( GLR-ANDERSON ) 87 Pengwern Boat Club ( PGN-PARSONS ) 84 Gloucester Rowing Club ( GLR-ANDERSON ) 0 2.5 L
54 12:02:00 F W.J16.2x 80 Burton Leander Rowing Club ( BUL-MILLAR ) 81 Gloucester Rowing Club ( GLR-TOPHAM ) 81 Gloucester Rowing Club ( GLR-TOPHAM ) 0 Distance
55 12:06:00 F J15.1x 132 Leicester Rowing Club ( LER-GUNDLE ) 135 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-FOODY ) 132 Leicester Rowing Club ( LER-GUNDLE ) 0 Distance
56 12:10:00 F W.J17.2x 71 Leicester Rowing Club ( LER-GOUGH ) 77 North Staffordshire Rowing Club ( Hall ) 71 Leicester Rowing Club ( LER-GOUGH ) 0 Distance
57 12:42:00 QF Op 2x Band 2 36 Stourport Boat Club ( STP-DANBY-2 ) 37 Burton Leander Rowing Club ( BUL-STEPHENSON ) 36 Stourport Boat Club ( STP-DANBY-2 ) 83 Distance
58 12:46:00 QF W.4x- 9 Derby Rowing Club ( DBY-ROUKE-2 ) 10 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-WALLER ) 9 Derby Rowing Club ( DBY-ROUKE-2 ) 85 5L
59 12:50:00 QF W 1x Band 2 109 Burton Leander Rowing Club ( BUL-JOHNSON ) 110 Birmingham Rowing Club ( BIR-HEYERICK ) 110 Birmingham Rowing Club ( BIR-HEYERICK ) 87 Distance
60 12:54:00 QF W 1x Band 2 112 Becket Rowing Club ( Jaz Dorks ) 113 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-GROCOCK ) 113 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-GROCOCK ) 88 Row Over
61 12:58:00 QF W.J16.1x 149 Leicester Rowing Club ( LER-PUNIA ) 150 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-NEWMAN ) 149 Leicester Rowing Club ( LER-PUNIA ) 89 6L
62 13:02:00 QF W.J16.1x 151 Gloucester Rowing Club ( GLR-BURT-2 ) 152 Derwent Rowing Club ( DEW-SHAKESPEARE ) 151 Gloucester Rowing Club ( GLR-BURT-2 ) 89 Not raced
63 13:06:00 QF W.J16.1x 153 Burton Leander Rowing Club ( BUL-RICHARDS ) 154 Leicester Rowing Club ( LER-STEWART ) 153 Burton Leander Rowing Club ( BUL-RICHARDS ) 90 4L
64 13:10:00 SF W.J13.1x 160 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-MCEVOY-LUSTY ) 161 Gloucester Rowing Club ( GLR-WEIR ) 160 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-MCEVOY-LUSTY ) 96 Distance
65 13:14:00 SF W.J18.1x 142 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-ONG ) 143 Leicester Rowing Club ( LER-KIRK ) 142 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-ONG ) 97 Distance
66 13:18:00 SF W 1x Band 1 106 Nottingham Rowing Club ( Scratched-NRC-HURST ) 107 Nottingham Rowing Club ( Scratched-NRC-LINDO ) 107 Nottingham Rowing Club ( Scratched-NRC-LINDO ) 98
67 13:22:00 SF J14.2x 65 North Staffordshire Rowing Club ( Scratched-Andrzejewski ) 66 North Staffordshire Rowing Club ( Scratched-McCarthy-2 ) 0 ( ) 99
68 13:26:00 SF J16.2x 58 Gloucester Rowing Club ( GLR-GWILLIAM ) 59 North Staffordshire Rowing Club ( Yates ) 58 Gloucester Rowing Club ( GLR-GWILLIAM ) 100 Distance
69 13:30:00 SF J17.2x 55 Leicester Rowing Club ( LER-ALEXANDER ) 56 Derwent Rowing Club ( DEW-ALLEN-2 ) 56 Derwent Rowing Club ( DEW-ALLEN-2 ) 101 2l
70 13:34:00 SF MasE.2x 47 Hollowell Scullers ( HLS-COXON ) 48 Stourport Boat Club ( STP-Haywood ) 48 Stourport Boat Club ( STP-Haywood ) 102 3/4 length
71 13:38:00 SF Op 2x Band 1 33 Trent Rowing Club ( CEBell ) 34 Nottingham Rowing Club ( NRC-TRUBSHAW ) 33 Trent Rowing Club ( CEBell ) 103 Nottingham disq.
72 13:42:00 SF 2- 30 Birmingham Rowing Club ( BIR-LATORRE ) 31 Loughborough Boat Club ( LBR-HEYGATE ) 30 Birmingham Rowing Club ( BIR-LATORRE ) 104 Easily
73 13:46:00 SF W.J15.4x+ 23 North Staffordshire Rowing Club ( Weston ) 24 Gloucester Rowing Club ( GLR-FLAXMAN ) 23 North Staffordshire Rowing Club ( Weston ) 105 2L
74 13:50:00 SF W.J18.4x- 18 North Staffordshire Rowing Club ( Chell-2 ) 19 Pengwern Boat Club ( PGN-GRIFFIN ) 19 Pengwern Boat Club ( PGN-GRIFFIN ) 106 Distance
75 13:54:00 SF W.J15.1x 156 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-MCARDLE ) 157 Derwent Rowing Club ( DEW-MUSUNURU ) 156 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-MCARDLE ) 107 Distance
76 13:58:00 SF W.J15.1x 158 Stourport Boat Club ( STP-FLETCHER ) 159 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-STEVENS ) 159 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-STEVENS ) 107 Distance
77 14:02:00 SF W.J17.1x 145 Leicester Rowing Club ( LER-GOUGH-2 ) 146 Leicester Rowing Club ( LER Lyons ) 146 Leicester Rowing Club ( LER Lyons ) 108 2L
78 14:06:00 SF W.J17.1x 147 Leicester Rowing Club ( LER-SCOTT ) 148 Trent Rowing Club ( El Bentos ) 148 Trent Rowing Club ( El Bentos ) 108 4L
79 14:10:00 SF J15.2x 61 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-FERRARO ) 62 Burton Leander Rowing Club ( BUL-EDKINS ) 61 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-FERRARO ) 109 Distance
80 14:14:00 SF J15.2x 63 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-DUNN-2 ) 64 Nottinghamshire County Rowing Assn ( NCR-SMITH ) 64 Nottinghamshire County Rowing Assn ( NCR-SMITH ) 109 2L
81 14:18:00 SF W.4+ 5 Loughborough Boat Club ( LBR-QUINTON ) 6 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-WJ18 4+ ) 6 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-WJ18 4+ ) 113 Distance
82 14:22:00 SF W.4+ 7 Warwick Boat Club ( WAR-RANAGHAN ) 8 Ancholme Rowing Club ( ANC-EVANS ) 7 Warwick Boat Club ( WAR-RANAGHAN ) 113 1L
83 14:26:00 SF Op 2x Band 2 36 Stourport Boat Club ( STP-DANBY-2 ) 38 North Staffordshire Rowing Club ( Bebington ) 36 Stourport Boat Club ( STP-DANBY-2 ) 110 Distance
84 14:30:00 SF Op 2x Band 2 39 Pengwern Boat Club ( Scratched-PGN-MCGOLDRICK-2 ) 40 Birmingham Rowing Club ( BIR-KOYDEMIR ) 40 Birmingham Rowing Club ( BIR-KOYDEMIR ) 110 Row over
85 14:34:00 SF W.4x- 9 Derby Rowing Club ( DBY-ROUKE-2 ) 11 Stourport Boat Club ( STP-DIMAMBRO ) 11 Stourport Boat Club ( STP-DIMAMBRO ) 114 Canvas
86 14:38:00 SF W.4x- 12 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-ARNELL ) 13 Burton Leander Rowing Club ( BUL-MEADOWS ) 13 Burton Leander Rowing Club ( BUL-MEADOWS ) 114 5L
87 14:42:00 SF W 1x Band 2 110 Birmingham Rowing Club ( BIR-HEYERICK ) 111 Nottingham Rowing Club ( NRC-OVERVOORDE ) 110 Birmingham Rowing Club ( BIR-HEYERICK ) 111 Distance
88 14:46:00 SF W 1x Band 2 113 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-GROCOCK ) 114 Birmingham Rowing Club ( BIR-GILBODY ) 113 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-GROCOCK ) 111 4L
89 14:50:00 SF W.J16.1x 149 Leicester Rowing Club ( LER-PUNIA ) 151 Gloucester Rowing Club ( GLR-BURT-2 ) 149 Leicester Rowing Club ( LER-PUNIA ) 112 3L
90 14:54:00 SF W.J16.1x 153 Burton Leander Rowing Club ( BUL-RICHARDS ) 155 Becket Rowing Club ( Jess Howick ) 155 Becket Rowing Club ( Jess Howick ) 112 1 foot
91 14:58:00 F MasD.2x 50 Leicester Rowing Club ( LER-CLARK-2 ) 51 Loughborough Boat Club ( LBR-FERRIS ) 50 Leicester Rowing Club ( LER-CLARK-2 ) 0 Distance
92 15:02:00 F Mx.2x 45 Trent Rowing Club ( TRT-DOLEMAN ) 46 Warwick Boat Club ( WAR-LUCEY-2 ) 45 Trent Rowing Club ( TRT-DOLEMAN ) 0 Half length
93 15:06:00 F W.J13.4x+ 28 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-LEE - COPPEL ) 29 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-THORNE ) 0 ( ) 0 No Crew- Cancelled

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer