Race No Race Time Race Type Event Crew 1 Club 1 Crew 2 Club 2 Crew Win Club Win Next Race Won By
1 09:00:00 QF Op J15 1x Band 1 132 Becket Rowing Club ( BKS-HOWICK-2 ) 133 North Staffordshire Rowing Club ( NST-SNAPE ) 0 ( ) 34
2 09:03:00 QF W.J13.2x 98 North Staffordshire Rowing Club ( NST-FORSYTH-COX 99 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-KIRKHAM ) 0 ( ) 36
3 09:06:00 QF W.J13.2x 101 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-RIGBY ) 102 North Staffordshire Rowing Club ( NST-HURST ) 0 ( ) 37
4 09:09:00 QF W.J14.2x 92 North Staffordshire Rowing Club ( NST-FAULKNER ) 93 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-TYLER ) 0 ( ) 38
5 09:12:00 QF W.J14.2x 95 Derwent Rowing Club ( DEW-GREEN ) 96 Becket Rowing Club ( BKS-JURIC ) 0 ( ) 39
6 09:15:00 QF MasC.1x 118 Bradford Amateur Rowing Club ( (D)BRD-DAVIS ) 119 Loughborough Boat Club ( (D)LBR-TARGETT ) 0 ( ) 40
7 09:18:00 QF MasC.1x 120 Bradford Amateur Rowing Club ( (C)BRD-THACKWRAY ) 121 Hollowell Scullers ( (D)HLS-EVANS-2 ) 0 ( ) 40
8 09:21:00 QF MasC.1x 122 Bradford Amateur Rowing Club ( (D)BRD-SMITH ) 123 Derwent Rowing Club ( (D)DEW-HANCOCK ) 0 ( ) 41
9 09:24:00 QF J14.1x 141 Burton Leander Rowing Club ( BUL-RICHARDS ) 142 Hollingworth Lake Rowing Club ( HOL-DIVER ) 0 ( ) 42
10 09:27:00 QF J14.1x 143 Derwent Rowing Club ( DEW-WEBSTER ) 144 Trent Rowing Club ( TRT-SMITH ) 0 ( ) 42
11 09:30:00 QF J14.1x 145 North Staffordshire Rowing Club ( NST-GRIME-2 ) 146 Derby Rowing Club ( DBY-RHODES ) 0 ( ) 43
12 09:33:00 QF J14.1x 147 Derwent Rowing Club ( DEW-GRUNDY ) 148 Becket Rowing Club ( BKS-WHITTAKER ) 0 ( ) 43
13 09:36:00 QF W.J15.2x 84 Burton Leander Rowing Club ( BUL-RAWLINGS ) 85 Becket Rowing Club ( BKS-HUTCHINSON ) 0 ( ) 45
14 09:39:00 QF W.J15.2x 86 Loughborough Boat Club ( LBR-JOHNSON ) 87 Trent Rowing Club ( TRT-WYCHERLEY ) 0 ( ) 45
15 09:42:00 QF W.J15.2x 88 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-RIGBY-4 ) 89 Trent Rowing Club ( TRT-MCQUONEY ) 0 ( ) 46
16 09:45:00 QF W.J15.2x 90 Burton Leander Rowing Club ( BUL-PEGRUM ) 91 North Staffordshire Rowing Club ( NST-BARRATT-2 ) 0 ( ) 46
17 09:48:00 SF J16.1x 129 Lincoln Rowing Centre ( LCN-MOLINARIO ) 130 North Staffordshire Rowing Club ( NST-EARDLEY ) 0 ( ) 52
19 09:54:00 SF Mx.4x- 19 Trent Rowing Club ( TRT-MCQUONEY-3 ) 20 North Staffordshire Rowing Club ( Keele 4x- ) 0 ( ) 54
20 09:57:00 SF Mx.MasC.8+ 5 Lincoln Rowing Centre ( (D)LCN-LEEDHAM ) 6 Devil's Elbow Rowing Club ( (C)DEV-THOMPSON-2 ) 0 ( ) 68
21 10:00:00 SF Mx.MasC.8+ 7 North Staffordshire Rowing Club ( (D)BEBINGTON ) 8 Bradford Amateur Rowing Club ( (E)BRD-MYERS ) 0 ( ) 68
22 10:03:00 SF 4x- 12 Trent Rowing Club ( TRT-MCDONAGH-2 ) 13 Lincoln Rowing Centre ( LCN-POWELL ) 0 ( ) 55
23 10:06:00 SF 4+ 9 Loughborough Boat Club ( LBR-HUDSON ) 10 Nottingham Rowing Club ( NRC - Stasiuk ) 0 ( ) 56
24 10:09:00 SF J12.1x 149 Burton Leander Rowing Club ( BUL-FARMER ) 150 Derwent Rowing Club ( DEW-WRIGHT ) 0 ( ) 57
25 10:12:00 SF J12.1x 151 Trent Rowing Club ( TRT-ALLEN ) 152 Burton Leander Rowing Club ( BUL-COLMEY ) 0 ( ) 57
26 10:15:00 SF Op J15 1x Band 2 137 Derwent Rowing Club ( DEW-NEWCOMBE ) 138 Trent Rowing Club ( TRT-CARLTON-GREAVES ) 0 ( ) 58
27 10:18:00 SF Op J15 1x Band 2 139 Derwent Rowing Club ( DEW-CARRICK ) 140 Trent Rowing Club ( TRT-BELL ) 0 ( ) 58
28 10:21:00 SF Op 1x Band 2 106 Lincoln Rowing Centre ( LCN-CONNEELY ) 107 Trent Rowing Club ( TRT-BELL-2 ) 0 ( ) 59
29 10:24:00 SF Op 1x Band 2 108 Derwent Rowing Club ( DEW-Ellershaw ) 109 Lincoln Rowing Centre ( LCN-COLBOURNE ) 0 ( ) 59
34 10:39:00 SF Op J15 1x Band 1 0 ( Winner of Race 1 ) 134 Derwent Rowing Club ( DEW-DOLEMAN ) 0 ( ) 62
35 10:42:00 SF Op J15 1x Band 1 135 Becket Rowing Club ( BKS-LEIGH ) 136 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-FORWARD ) 0 ( ) 62
36 10:45:00 SF W.J13.2x 0 ( Winner of Race 2 ) 100 North Staffordshire Rowing Club ( NST-SILVESTER-2 0 ( ) 63
37 10:48:00 SF W.J13.2x 0 ( Winner of Race 3 ) 103 Burton Leander Rowing Club ( BUL-HEATON ) 0 ( ) 63
38 10:51:00 SF W.J14.2x 0 ( Winner of Race 4 ) 94 Lincoln Rowing Centre ( LCN-HODGKISON ) 0 ( ) 64
39 10:54:00 SF W.J14.2x 0 ( Winner of Race 5 ) 97 Burton Leander Rowing Club ( BUL-WARREN-FRENCH-2 0 ( ) 64
40 10:57:00 SF MasC.1x 0 ( Winner of Race 6 ) 0 ( Winner of Race 7 ) 0 ( ) 66
41 11:00:00 SF MasC.1x 0 ( Winner of Race 8 ) 124 Hollowell Scullers ( HLS-FENEMORE ) 0 ( ) 66
42 11:03:00 SF J14.1x 0 ( Winner of Race 9 ) 0 ( Winner of Race 10 ) 0 ( ) 67
43 11:06:00 SF J14.1x 0 ( Winner of Race 11 ) 0 ( Winner of Race 12 ) 0 ( ) 67
44 11:09:00 F W.8+ 3 Devil's Elbow Rowing Club ( DEV-SEDGWICK-2 ) 4 Loughborough Boat Club ( LBR-POYNER ) 0 ( ) 0
45 11:12:00 SF W.J15.2x 0 ( Winner of Race 13 ) 0 ( Winner of Race 14 ) 0 ( ) 65
46 11:15:00 SF W.J15.2x 0 ( Winner of Race 15 ) 0 ( Winner of Race 16 ) 0 ( ) 65
47 11:18:00 F MasA.1x 125 York St John University Rowing Club ( (B)YSJ-CLAR 126 Leicester Rowing Club ( LER-PICKERING ) 0 ( ) 0
48 11:21:00 F MasE.1x 116 Trentham Boat Club ( (E)STK-ALDRIDGE ) 117 City of Cambridge Rowing Club ( CAM-Tollett ) 0 ( ) 0
49 11:24:00 F MasG.1x 114 Burton Leander Rowing Club ( BUL-WITHERS ) 115 Bewdley Rowing Club ( BEW-GIBBONS ) 0 ( ) 0
50 11:27:00 F Op 1x Band 1 104 Lincoln Rowing Centre ( LCN-COPE ) 105 Derwent Rowing Club ( DEW-Doleman ) 0 ( ) 0
52 11:33:00 F J16.1x 0 ( Winner of Race 17 ) 131 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-HACKETT ) 0 ( ) 0
54 11:39:00 F Mx.4x- 0 ( Winner of Race 19 ) 21 Burton Leander Rowing Club ( BUL-MANTON ) 0 ( ) 0
55 11:42:00 F 4x- 0 ( Winner of Race 22 ) 14 Nottingham Rowing Club ( NRC-WREGG ) 0 ( ) 0
56 11:45:00 F 4+ 0 ( Winner of Race 23 ) 11 Leicester Rowing Club ( LER-HARDING ) 0 ( ) 0
57 11:48:00 F J12.1x 0 ( Winner of Race 24 ) 0 ( Winner of Race 25 ) 0 ( ) 0
58 11:51:00 F Op J15 1x Band 2 0 ( Winner of Race 26 ) 0 ( Winner of Race 27 ) 0 ( ) 0
59 11:54:00 F Op 1x Band 2 0 ( Winner of Race 28 ) 0 ( Winner of Race 29 ) 0 ( ) 0
62 12:03:00 F Op J15 1x Band 1 0 ( Winner of Race 34 ) 0 ( Winner of Race 35 ) 0 ( ) 0
63 12:06:00 F W.J13.2x 0 ( Winner of Race 36 ) 0 ( Winner of Race 37 ) 0 ( ) 0
64 12:09:00 F W.J14.2x 0 ( Winner of Race 38 ) 0 ( Winner of Race 39 ) 0 ( ) 0
65 12:12:00 F W.J15.2x 0 ( Winner of Race 45 ) 0 ( Winner of Race 46 ) 0 ( ) 0
66 12:15:00 F MasC.1x 0 ( Winner of Race 40 ) 0 ( Winner of Race 41 ) 0 ( ) 0
67 12:18:00 F J14.1x 0 ( Winner of Race 42 ) 0 ( Winner of Race 43 ) 0 ( ) 0
68 12:21:00 F Mx.MasC.8+ 0 ( Winner of Race 20 ) 0 ( Winner of Race 21 ) 0 ( ) 0
69 12:44:00 QF J12.2x 79 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-RAINBOW ) 80 Burton Leander Rowing Club ( BUL-WADDINGTON ) 0 ( ) 92
72 12:53:00 SF J13.2x 76 Burton Leander Rowing Club ( BUL-ABRAHAM ) 77 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-KNOWLES ) 0 ( ) 109
73 12:56:00 SF J15.2x 71 Becket Rowing Club ( BKS-KEANE ) 72 North Staffordshire Rowing Club ( NST-WEETMAN ) 0 ( ) 110
74 12:59:00 SF W.J13.4x+ 30 North Staffordshire Rowing Club ( NST-FORSYTH-COX 31 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-CULLIS ) 0 ( ) 112
75 13:02:00 SF W.J15.4x+ 25 Lincoln Rowing Centre ( LCN-SMITH ) 26 Burton Leander Rowing Club ( BUL-WILDE ) 0 ( ) 113
76 13:05:00 QF W.J15.1x 155 Loughborough Boat Club ( LBR-FAIRBROTHER ) 156 Trent Rowing Club ( TRT-MCQUONEY-3-2 ) 0 ( ) 98
77 13:08:00 QF W.J15.1x 157 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-PATCHETT ) 158 Becket Rowing Club ( BKS-MILNER ) 0 ( ) 98
78 13:11:00 QF W.J15.1x 159 Trent Rowing Club ( TRT-ROSE ) 160 Becket Rowing Club ( BKS-HUTCHINSON-2 ) 0 ( ) 99
79 13:14:00 SF W.J14.1x 162 Derwent Rowing Club ( DEW-GREEN-2 ) 163 Burton Leander Rowing Club ( BUL-WARREN-FRENCH ) 0 ( ) 108
81 13:20:00 SF W.MasB.4+ 22 Leicester Rowing Club ( (B)LER JONES ) 23 Devil's Elbow Rowing Club ( (C)DEV-SEDGWICK ) 0 ( ) 114
82 13:23:00 SF W.J13.1x 165 Trent Rowing Club ( TRT-BENTON ) 166 North Staffordshire Rowing Club ( NST-HEATH ) 0 ( ) 115
83 13:26:00 SF W.J13.1x 167 North Staffordshire Rowing Club ( NST-SILVESTER ) 168 Lincoln Rowing Centre ( LCN-MONAGHAN ) 0 ( ) 115
84 13:29:00 SF W.1x 110 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-RIGBY-3 ) 111 Bradford Amateur Rowing Club ( BRD-CLARKE ) 0 ( ) 116
85 13:32:00 SF W.1x 112 Nottingham Rowing Club ( NRC-JOHNSON ) 113 Bradford Amateur Rowing Club ( BRD-STANSFIELD ) 0 ( ) 116
90 13:47:00 SF W.4x- 15 Trent Rowing Club ( TRT-SUTHERLAND ) 16 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-JONES ) 0 ( ) 119
91 13:50:00 SF W.4x- 17 Trent Rowing Club ( TRT-SMITH ) 18 Bradford Amateur Rowing Club ( BRD-FARMER ) 0 ( ) 119
92 13:53:00 SF J12.2x 0 ( Winner of Race 69 ) 81 Derwent Rowing Club ( DEW-GREEN-3 ) 0 ( ) 120
93 13:56:00 SF J12.2x 82 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-APPS ) 83 Burton Leander Rowing Club ( BUL-FARMER-2 ) 0 ( ) 120
98 14:11:00 SF W.J15.1x 0 ( Winner of Race 76 ) 0 ( Winner of Race 77 ) 0 ( ) 123
99 14:14:00 SF W.J15.1x 0 ( Winner of Race 78 ) 161 Trent Rowing Club ( TRT-WYCHERLEY-2 ) 0 ( ) 123
100 14:17:00 F W.J12.1x 169 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-DRURY ) 170 Derwent Rowing Club ( DEW-DOLEMAN-4 ) 0 ( ) 0
101 14:20:00 F W.J18.1x 153 Derwent Rowing Club ( DEW-DOLEMAN-3 ) 154 North Staffordshire Rowing Club ( NST-RIDDEN ) 0 ( ) 0
102 14:23:00 F W.MasE.1x 127 Bradford Amateur Rowing Club ( BRD-WOOD-2 ) 128 Bradford Amateur Rowing Club ( BRD-GREGORY ) 0 ( ) 0
103 14:26:00 F J14.2x 74 Burton Leander Rowing Club ( BUL-RHODES ) 75 North Staffordshire Rowing Club ( NST-GRIME ) 0 ( ) 0
106 14:35:00 F W.J14.4x+ 28 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-STEVENSON 29 Burton Leander Rowing Club ( BUL-BALLINGTON ) 0 ( ) 0
107 14:38:00 F 8+ 1 Devil's Elbow Rowing Club ( DEV-THOMPSON ) 2 Trent Rowing Club ( TRT-MCDONAGH-3 ) 0 ( ) 0
108 14:41:00 F W.J14.1x 0 ( Winner of Race 79 ) 164 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-KAY ) 0 ( ) 0
109 14:44:00 F J13.2x 0 ( Winner of Race 72 ) 78 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-FERRANDIZ 0 ( ) 0
110 14:47:00 F J15.2x 0 ( Winner of Race 73 ) 73 Becket Rowing Club ( BKS-HOWICK ) 0 ( ) 0
112 14:53:00 F W.J13.4x+ 0 ( Winner of Race 74 ) 32 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-RIGBY-2 ) 0 ( ) 0
113 14:56:00 F W.J15.4x+ 0 ( Winner of Race 75 ) 27 Nottingham and Union Rowing Club ( NUN-BINGHAM ) 0 ( ) 0
114 14:59:00 F W.MasB.4+ 0 ( Winner of Race 81 ) 24 Derwent Rowing Club ( (B)DEW-BUCKLE ) 0 ( ) 0
115 15:02:00 F W.J13.1x 0 ( Winner of Race 82 ) 0 ( Winner of Race 83 ) 0 ( ) 0
116 15:05:00 F W.1x 0 ( Winner of Race 84 ) 0 ( Winner of Race 85 ) 0 ( ) 0
119 15:14:00 F W.4x- 0 ( Winner of Race 90 ) 0 ( Winner of Race 91 ) 0 ( ) 0
120 15:17:00 F J12.2x 0 ( Winner of Race 92 ) 0 ( Winner of Race 93 ) 0 ( ) 0
123 15:26:00 F W.J15.1x 0 ( Winner of Race 98 ) 0 ( Winner of Race 99 ) 0 ( ) 0

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer